خارج کردن فر توکار با روشی آسان

برای ارتقاء آشپزخانه شاید نیاز باشد تا تغییراتی را در آن ایجاد کنید. مثلا از یک مدل هود آشپزخانه پیشرفته تر استفاده کنید یا این که سینک ظرفشویی را تعویض کنید. اما گاهی اوقات ارتقاء آشپزخانه مستلزم  جا به جایی وسایل است. مانند این که شما تصمیم به خارج کردن فر توکار داشته باشید تا این که فر توکار جدیدتری را جایگزین آن کنید.

این کار نیاز به اندکی دانش و آگاهی و  البته قدرت بدنی دارد. با ما همراه باشید تا نحوه خارج کردن فر توکار را آموزش دهیم.

فر توکار

آموزش خارج کردن فر توکار

مرحله 1

با استفاده از پشت یک چکش یا یک  وسیله باریک کوچک که بتوانید به عنوان اهرم از آن استفاده کنید، هر قالب چوبی را از اطراف اجاق جدا کنید. پایه چکش یا لبه اهرم را به آرامی در زیر قالب چوبی قرار دهید، درست جایی که آن را به دیوار متصل می کند. به طور خلاصه، حرکت اهرم را به گونه ای انجام دهید تا حداقل آسیب به قالب چوبی وارد شود. از پشت چکش استفاده کنید تا هر گونه میخ باقی مانده را بردارید. سر انگشتان را در شکاف پشتی چکش قرار دهید و به آرامی، اما محکم بکشید تا میخ ها خارج شوند. قبل از اقدام به هر کار باید مطمئن شوید که سوئیچ خاموش باشد. اگر مطمئن نیستید که سوئیچ خاموش است، با یک حرفه ای یا کسی که با جعبه فیوز آشنا است مشورت کنید.

مرحله 2

پیچ هایی که اجاق گاز را به دیوار متصل کرده اند بررسی کنید. باید پیچ ها را تک به تک باز کرده و کنار بگذارید. نهایت دقت را به خرج دهید تا کشیدن فر به بیرون به دیوار شما آسیب نرساند. به جای این که اجاق را به جلو و عقب حرکت دهید، فقط از یک تکان استفاده کنید. به جلو وعقب هل دادن فر توکار موجب آسیب رساندن به دیوارهای آشپزخانه می شود.

مرحله 3

در هنگام بیرون کشیدن اجاق، در پشت آن خروجی سیم های برق متصل به فر را مشاهده می کنید.  این احتمالا یک خروجی 220 ولت است . ممکن است بخواهید آن را نیز حذف کنید. اگر شما تصمیم به حذف کردن خروجی بگیرید، انتهای هر سیم باقیمانده را برای جلوگیری از آتش سوزی با چسب برق بپوشانید. در نهایت می توانید سیم را با چسب به دیوار به جایی که سیم ها خارج شده اند، بچسبانید.

مرحله 4

هرگونه گرد و غبار و آلودگی که ممکن است در داخل حفره دیوار وجود داشته باشد به وسیله جارو از بین ببرید. حالا در صورت جایگزین کردن اجاق جدید، سیم کشی کاملا دست نخورده وجود دارد. فقط کافی است تا ابعاد اجاق جدید را اندازه بگیرید و بررسی کنید که آیا کاملا سوراخ را پر می کند یا نه.

مرحله 5

اجاق قدیمی را از  دسترس کودکان دور نگه دارید. چرا که ممکن است قطعات تیز فلزی روی اجاق وجود داشته باشد که در اثر تماس بدن کودک با آن ها سبب آسیب رسیدن به کودک شما شود.

منبع:

hunker

لینک کوتاه شده مطلب:

https://goo.gl/eqH94y

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 20 =