مشاوره رایگان

راهنمای جامع خرید فریزر

برخی از افراد بر این باورند که دستگاه هایی که بیش از یک کاربرد دارند ، کارآیی کمتری نسبت به دستگاههایی که تنها یک کار را انجام می دهند دارند و تمایل به خرید یک خشک کن یا یک فریزر جداگانه دارند. اگر شما از این دسته افراد هستید یا فضای بیشتری در فریزر خود نیاز دارید، این راهنما به شما در انتخاب بهترین فریزر مناسب کمک خواهد کرد!

تفاوت انواع مختلف فریزر با هم چیست؟ چه مشخصاتی را باید بررسی کرد؟

 

برخی از مردم ترجیح می دهند حتی اگر یخچال آن ها فریزر داشته باشد ، فریزری جداگانه داشته باشند. به دلیل آن که می خواهند مقدار بیشتری غذا در فریزر نگهداری کنند و یا یخچال جوابگوی فضای مورد نیاز آن ها نیست. مشتریانی که تمایل به خرید فریزرهای مجزا دارند، رستوران ها، کافی شاپ ها و مغازه های بستنی هستند زیرا آنها باید مقدار بیشتری گوشت و سبزیجات را ذخیره کنند.

فریزر غذا را در دمای زیر صفر درجه نگهداری می کند و خانواده های بزرگ، رستوران ها و کافی شاپ به دلیل نیاز بیشتری که به ذخیره غذا دارند تمایل به داشتن فریزر دارند. همچنین می توان وعده های غذایی از قبل پخته را که در فریزر نگهداری کنید در این صورت شما فقط باید آنها را از فریزر بیرون بیاورید و در مایکروویو قرار دهید سپس غذای شما آماده خوردن است.

افرادی که دارای یک فریزر جداگانه هستند بر این باورند که خرید مواد غذایی خود به صورت عمده و یا حجم بیشتر ارزان تر از خرید مقادیر کوچکتر است. با فقط یک بار در ماه به فروشگاه رفتن و در فریزر قرار دادن غذاها می توان در زمان نیز صرفه جویی کرد.

چند نوع فریزر وجود دارد و انتخاب بین آنها کاملا شخصی است! با این حال ، بررسی ویژگی های دیگر مانند ظرفیت، مصرف برق، بازده و سایر ویژگی ها ضروری است. ما این مقاله را با لیست انواع فریزرها شروع خواهیم کرد و سپس برای توضیح ویژگی های مختلف هر کدام می پردازیم.

فریزرها در انواع زیر ارائه می شوند:

فریزر ایستاده

دلیل اسم این دسته از فریزرها نحوه قرارگیری آن هاست که مشابه فریزر است و طراحی مشابهی دارند. این نوع را زمانی انتخاب می کنیم که محدودیت فضا داریم که به همین دلیل انتخاب اکثر مشتریان می باشد.

متداول ترین ابعاد این دسته از فریزرها عمق ۳۰ تا ۳۲ سانتی متر ، طول (ارتفاع) ۶۱ تا ۷۱ سانتی متر و عرض ۳۰ تا ۳۳ سانتی متر می باشد. برخی از مدل ها در اندازه های بزرگتر یا کوچکتر نیز ارائه می شوند. درباره ظرفیت های مختلف در بخش های بعدی صحبت خواهیم کرد.

غذاها را در این نوع به همان صورت یخچال ها به دلیل وجود طبقات و کشوهای مشابه جای داده می شوند. فریزرهای ایستاده نسبت به فریزرهای صندوقی فضای بیشتری دارد اما خیلی گران تر نیز هستند.

فریزرهای صندوقی

فریزرهای صندوقی متداول ترین نوع فریزرها هستند و به عنوان فریزرهایی که در آن ها از بالا باز می شود شناخته شده هستند. برخی از مدل های این نوع دارای دو در روی خود هستند.

ابعاد این نوع به ظرفیت داخلی آن ها بستگی دارد اما عموما نسبتا به فریزر ایستاده نیاز به فضای بیشتری دارند. فضایی را که می خواهید فریزر را در آن قرار دهید را اندازه گیری و با فریزر مورد نظر مقایسه کنید.

در زمینه قیمت ، این نوع نسبت به فریزرهای ایستاده قیمت کمتری دارند. در فریزرهای صندوقی مواد را روی هم قرار می گیرند که باعث می شود که دسترسی به چیزی که در پایین قرار گرفته است سخت باشد. (این مورد را می توان به عنوان یک جنبه منفی در نظر گرفت.)

صرف نظر از نوع فریزر ،‌ فریزر با چه ظرفیتی را انتخاب کنیم؟

دلیل اصلی اینکه کاربران فریزر دارند فضای بیشتر است بنابراین ظرفیت به تعداد افرادی که از فریزر استفاده می کنند بستگی دارد.

بدون هیچ تردیدی خانواده های بزرگتر نیاز به فریزرهای بزرگتر از متوسط و کوچک دارند. ظرفیت فریزرها را می توان در چهار دسته زیر تقسیم کرد:

فریزرهای خیلی کوچک : ظرفیت آن حدود ۵ فوت مکعب (تقریبا ۱۴۲ لیتر) است.

فریزر کوچک: ظرفیت آن بین ۶ تا ۹ فوت مکعب (حدود ۱۷۰ تا ۲۵۵ لیتر) است.

فریزر متوسط: ظرفیت آن بین ۱۲ تا ۱۸ فوت مکعب (حدود ۳۴۰ تا ۵۱۰ لیتر) است.

فریزرهای بزرگ: ظرفیت آن بیش از ۱۸ فوت مکعب(بیش از ۵۱۰ لیتر) است.

صرف نظر از نوعی که انتخاب می کنید (فریزر ایستاده یا فریزر صندوقی)، مهمترین جنبه انتخاب ظرفیت مناسب براساس فضای موجود و نیاز شما می باشد.

این نکته قابل ذکر است که هر یک فوت مکعب حدودا برابر با ۲۸ لیتر است که معادل ۱۶ کیلوگرم مواد غذایی (با در نظر گرفتن نحوه بسته بندی و قرار دادان آن ها در فریزر) می باشد. با توجه به اینکه این وسیله ، از آن دسته نیست که هر ماه پیشرفت و بهبودی در انواع آن مشاهده شود می توان از دستورالعمل زیر برای انتخاب پیروی کرد: هر فرد بالغ نیاز به ۱/۵ فوت مکعب فضا و به این ترتیب یک خانواده چهار نفری نیاز به ۶ فوت مکعب فضای فریزر دارد.

این مورد نیز به میزان مصرف بستگی دارد ، برخی از خانواده ها نیاز به منابع غذایی بیشتری دارند و باید این مورد را هنگام خرید در نظر گرفت.

مصرف برق فریزر

ابتدا باید این نکته را مطرح کرد که فریزرهای بزرگتر و فریزرهای بدون برفک برق بیشتری مصرف می کنند.

برق مصرفی فریزر به مدل آن بستگی دارد به طور کلی فریزرهای با ویژگی های بدون برفک ، یخ زدایی اتوماتیک و خود یخ زدا انرژی بیشتری مصرف می کنند.

فریزرهای صندوقی نسبت به فریزرهای ایستاده انرژی کمتری مصرف می کنند به دلیل اینکه فریزرهای ایستاده بدون برفک هستند.

فریزرهایی که دارای ویژگی یخ زدایی به دو دسته تقسیم می شوند:

فریزرهای بدون برفک : این نوع فریزرها به آب اجازه یخ زدن نمی دهد اما حدود ۴۰٪ انرژی بیشتری نسبت به سایر فریزرها مصرف می کند. بدون برفک با دو عنوان یکزدایی خودکار و خودیخ زدا نیز شناخته می شود.

فریزرهای معمولی خنک کننده: این نوع به دلیل یخ و برفکی که در آن ها ایجاد می شود نیاز به تمیزکاری دستی دارند. این نوع انرژی کمتری مصرف می کند و باید قبل و هنگام یخ زدایی آن را از منبع برق جدا کرد.

اکثر فریزرهای ایستاده دارای خاصیت بدون برفک (یخ زدایی خودکار و خود یخ زدا) هستند و به همین دلیل نسبت به نوع صندوقی انرژی بیشتری مصرف می کنند.

سایر ویژگی ها

بسیاری از ویژگی های دیگر قیمت های مختلف و مدل های مختلف را مشخص می کنند اما عموما فریزرهای ایستاده گرانتر از فریزرهای صندوقی هستند.

برخی از ویژگی های دیگری که ممکن است مورد توجه قرار بگیرند عبارتند از : داشتن قفل روی در ، روشنایی داخل فریزر و منطقه دارای دماسنج که در برخی در داخل فریزر و در برخی در خارج از فریزر جای دارد می باشند.

فریزرهای ایستاده می توانند شامل ویژگی هایی مانند تعداد قفسه ها و کشوها باشند که باید قبل از خرید نیازهای خود را تعیین کنید.

توصیه های رلوکس قبل از خرید فریزر

توصیه های ما را می توان در نکات زیر خلاصه کرد:

نوعی که مورد نظرتان است را انتخاب کنید: با توجه به فضایی که دارید فریزر ایستاده یا فریزر صندوقی ، فریزرهای صندوقی فضای بیشتری را اشغال می کنند.

ظرفیت فریزر: با خاطر داشته باشید که برای هر فرد بالغ نیاز به ۱/۵ فوت مکعب فضا دارید.

بدون برفک بودن مصرف کمتر انرژی را به همراه خواهد داشت.

فریزرهای صندوقی نسبت به فریزرهای ایستاده به دلیل نداشتن ویژگی های اضافه انرژی کمتری مصرف می کنند.

فریزرهای صندوقی هیچ قفسه ای ندارند ، قرار گرفتن مواد غذایی روی یکدیگر دسترسی به مواد پایینتر را سخت می کند که یکی از معایت فریزرهای صندوقی به حساب می آید.

ابعاد: فصایی که می خواهید فریزر را در آن قرار دهید را اندازه گیری کنید که از تناسب فضا مطمئن باشید.

فریزرهای صندوقی ارزان تر از فریزرهای ایستاده هستند.

کمبود انرژی: در صورت قطع برق ، فریزر صندوقی بهتر از فریزر ایستاده از مواد غذایی نگه داری می کند.

فصای تهویه : هنگامی که فریزر را کنار دیوار قرار می دهید ، مطمئن شوید که حداقل ۳ اینچ (۷/۵ سانتی متر) فاصله رعایت شده است.

با مطالعه مقاله ارائه شده و توصیه های ما ،‌ حالا شما آماده تصمیم گیری برای خرید فریزر مناسب هستید.

 

 

منبع:

https://jo.labeb.com/en/article/how-to-choose-freezer-93

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + پانزده =