نحوه انتخاب سینک ظرفشویی مناسب

همه ما می دانیم که آشپزخانه، قلب تپنده هر خانه‌ای می‌باشد. بنابراین برای خانم‌های محترم این بخش از منزل اهمیت بسیار زیادی دارد. و انتخاب سینک ظرفشویی مناسب در هر آشپزخانه‌ای از ضروریات هر خانه‌ی به حساب می‌آید. می‌توان گفت که انتخاب سینک یکی از مهمترین گزینه‌های موجود در هر آشپزخانه‌ای است که شما می‌توانید در مورد آن فکر کرده و تصمیم بگیرید. این یک تصمیم است که می‌تواند سال‌ها زندگی روزمره شما را تحت تأثیر قرار دهد.

موارد مهم برای انتخاب سینک ظرفشویی مناسب عبارتند از:

تعداد لگن‌های سینک

تعداد و اندازه‌های لگن سینک، برای انتخاب سینک مناسب اهمیت زیادی دارد. انواع مختلفی از سینک‌ها با این ویژگی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

سینک ظرفشویی با لگن بزرگ:

امرزه استفاده از این نوع سینک‌ها بسیار مرسوم شده است. سینک‌های بزرگی که دارای لگن‌های بزرگی هستند، کار کردن در آشپزخانه را بسیار راحت کرده‌اند.
از مزایای این سینک‌ها این است که شما به راحتی می‌توانید یک ظرف بزرگ را بشویید یا مقادیر زیادی از مواد غذایی را آماده کنید.

سینک ظرفشویی دو لگنه

این مدل از سینک آشپزخانه نیز دارای ویژگی‌های منحصر به فردی می‌باشد. دو حوضچه یا لگن که می‌تواند هم اندازه باشد یا این که دارای ابعاد متفاوتی باشد. این مدل از سینک به شما امکان انجام کارهای جداگانه‌ای مانند تمیز کردن ظروف و تهیه غذا را با سهولت می‌دهد. این نوع از سینک برای انجام کارهای مختلف بسیار مفید است مثلاً در یک لگن می‌توانید میوه و سبزی‌ها را قرار دهید و در لگن دیگر ظرف‌ها را بشویید.

سینک‌های سه لگنه

این مدل از سینک‌های آشپزخانه نیز دارای طرفداران زیادی می‌باشد. در این سینک‌ها سه محفظه وجود دارد. دو لگن بزرگ و یک لگن کوچک برای دفع زباله. از مزازای این سینک‌ها این است که شما به راحتی می‌توانید زباله‌های خود را به صورت مستقل دفع کنید.
البته باید به این نکته هم توجه کنید که به دلیل سه محفظه بودن این سینک‌ها، بالطبع فضای بیشتری نیز اشغال می‌کنند. بنابراین برای خرید این مدل از سینک باید حتماً فضای آشپزخانه خود را در نظر بگیرید.

براق یا مات بودن سینک

یکی دیگر از گزینه‌هایی که برای انتخاب و خرید یک سینک ظرفشویی می‌بایست در نظر بگیرید براق یا مات بودن سینک است. سینک‌های براق خیلی کمتر لکه‌های آب را نمایش می‌دهند و بسیار راحت و سریع تمیز می‌شوند.

سینک‌های روکار یا توکار

سینک‌های آشپزخانه توکار ظاهری بسیار زیبا و شکیل دارند و قطعاً به زیباتر شدن آشپزخانه شما کمک زیادی می‌کنند. اما این نوع از سینک‌ها ممکن است باعث خرابی کابینت آشپزخانه شوند. چرا که احتمال نشت آب از کناره‌ها و آسیب رسیدن به کابینت‌ها وجود دارد.

انتخاب ظاهر سینک

اگر ظاهر سینک برای شما اهمیت دارد پس باید در انتخاب خود دقت زیادی داشته باشید. چرا که ممکن است بعد از مدتی از ظاهر سینک خود خسته شوید و دیگر این امکان برای شما وجود نداشته باشد که بتوانید سینک را تعویض کنید.

متریال سینک

متریال یا جنس سینک هم از موارد مهم می‌باشد. سینک‌های آشپزخانه دارای متریال های مختلفی می‌باشند که هر کدام دارای مزایا و معایبی می‌باشند. معمولاً سینک‌ها با متریال های زیردر بازار دیده می‌شوند:

سینک استیل:

مزایا: براق هستند و زود تمیز می‌شوند.
معایب: خراشیده می‌شوند و لکه‌های آب به وضوح روی آن‌ها دیده می‌شود.

سینک چینی:

مزایا: دارای تنوع رنگی هستند و برای دوست داران رنگ گزینه بسیار مناسبی هستند.
معایب: ورقه ورقه می‌شوند و لکه‌های سیاه رنگی بر روی آن‌ها به جا می‌ماند.

سینک گرانیتی:

مزایا: بسیار مقاوم هستند و لکه‌های آب را نمایان نمی‌کنند.
معایب: به مراقبت ویژه و خاص نیاز دارند.

سینک با سنگ‌های طبیعی:

مزایا: هارمونی بسیار خوبی با آشپزخانه برقرار می‌کنند و ظاهری یکدست و هماهنگ دارند.
معایب: بسیار گران هستند و دچار خراشیدگی می‌شوند.

تمام این موارد برای انتخاب سینک ظرفشویی مناسب با آشپزخانه شما بیان شد. حال انتخاب با شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 6 =