هود آشپزخانه زیر کابینتی و همه اطلاعات لازم در مورد آن

هود زیر کابینتی یا هود آشپزخانه زیرکابینتی یکی از انواع هود های مورد استفاده در آشپزخانه می باشد. همان گونه که می دانید هدف اصلی از نصب هود در آشپزخانه تهویه آشپزخانه به منظور حذف بوی غذا، بخار، دود و گرمای حاصل از پخت و پز مکرر است. هود آشپزخانه زیر کابینتی در زیر کابینت نصب شده و علاوه بر مکش بو و بخار، از نشستن چربی بر روی کابینت ها و سایر لوازم آشپزخانه جلوگیری می کند.

اطلاعات لازم درباره هود آشپزخانه زیر کابینتی

هود آشپزخانه زیر کابینتی

 

هود آشپزخانه زیر کابینتی در واقع به کابینی وصل می شود که در بالای اجاق گاز قرار گرفته است. هود به پایین کابینت آشپزخانه متصل می شود. درون کابینت مجرای خروج هوا تهبیه شده است. هود از طریق محفظه مخصوص به این مجرا متصل می شود.

برای نصب هود زیر کابینتی باید به اندازه کابینت و ارتفاع گاز تا هود دقت کنید. چرا که هود به سطح اجاق گاز شما نزدیک تر می شود. بنابراین هود در محدوده پایین تری نسبت به مدل های دیگر در مجاورت گرما، بو و بخار قرار می گیرد. برای نصب هود فضایی بین ۲ تا ۳ سانتیمتر اضافی از هر طرف هود در نظر بگیرید تا کارآیی هود زیر کابینتی شما بیشتر شود.

این نوع از هود، در مقایسه با سایر هود های آشپزخانه از سر و صدای بیشتری برخوردار است. معمولا سه دور موتور بیشتر ندارد و فیلتر آن از جنس پشم شیشه است.

مزایای هود زیر کابینتی

 

ارزان است

از مهم ترین مزیتی که برای هود های زیر کابینتی می توان به ان اشاره کرد، ارزان بودن این دسته از هود ها است. هود زیر کابینتی در مقایسه با سایر هود ها از قیمت مناسب تری برخوردار است.البته برای خریدیک هود مناسب با آشپزخانه و نیاز شما اطلاعات بیشتری نیاز است. این اطلاعات را میتواند در راهنمای خرید هود آشپزخانه مطالعه نمایید.

نصب آسانی دارد

نصب این  مدل هود آشپزخانه نیز بسیار سریع و آسان می باشد.

پنهان است

بسیاری از افراد تمایل ندارند تا هود را در معرض نمایش بگذارند به خصوص اگر قدیمی باشند و ظاهر زیبایی نیز نداشته باشند. و در واقع با دکوراسیون آشپزخانه آن ها سازگار نیست. در این صورت این نوع از هودها بسیار مناسب هستند. چرا که پنهانند وبه چشم نمی آیند.

معایب هود زیر کابینتی

سر و صدای زیاد

این بزرگترین عیب این مدل از هود است.

دور موتور کم

همان گونه که بیان شد معمولا این مدل از هود ها تا سه دور موتور بیشتر ندارند.

تمیز کردن زود به زود فیلتر

شما باید در فواصل زمانی کم فیلتر را تمیز کنید. برای تمیز کردن فیلتر، آن را در یک محلول چربی زدایی وارد کنید. یا این که آن را با آب گرم و صابون بشویید.

منبع:

thekitchn

لینک کوتاه شده مطلب:

https://goo.gl/zoN48K

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

× پشتیبانی آنلاین در واتساپ