چطور سینک دستشویی نصب کنیم ؟

چه قصد نصب یک سینک جدید در منزل فعلی‌تان را دارید چه قرار است سینک قبلی را عوض کنید، می‌توانید خیلی راحت نصب سینک را انجام دهید. با اینکه ممکن است هر سینکی بسته به نوعش نیاز به ابزارها یا مراحل خاصی داشته باشد، مراحل کلی کار نصب سینک یکسان است. در این مطلب یاد می‌گیریم که چطور یک سینک جدید را به سرعت و به درستی نصب کنیم.

بخش اول

شروع کار

ابزارهای لازم برای کار را تهیه کنید. می‌توانید سینک جدید را با ابزارهای ابتدایی و قطعات جدیدی که با شیر فلکه‌های فعلی‌تان سازگار باشند انجام دهید. اول از همه موارد زیر را تهیه کنید:

درزگیر سیلیکون

آچار لوله کشی، آچار لوله یا انبردست قابل تنظیم

آچار مخصوص دستشویی

ست کامل سری آچار لوله کشی

سینک ظرفشویی سه کنج یا گوشه

سینک ظرفشویی سه کنج - تقریبا تمام فعالیت های انجام شده در آشپزخانه شامل شستشوی سبزیجات، ظروف و دست و غیره درون سینک آشپزخانه است. به همین دلیل است که بسیاری از صاحبان خانه ترجیح می دهند که دارای یک سینک آشپزخانه باشند که بسیار زیبا، کاربردی و راحت باشد. نوعی از سینک آشپزخانه که اغلب صاحب خانه ها ترجیح می دهند، سینک ظرفشویی سه کنج یا گوشه است. سینک

بخش دوم

شیر فلکه آب را قطع کنید. باید حتماً شیر فلکه آب را که معمولاً زیر سینک قرار گرفته قبل از باز کردن سینک ببندید. اگر این شیر فلکه‌ها زیر سینک قرار ندارند، لازم است که کنتور را قطع کنید.

برای تست، آب گرم و سرد سینک را باز کنید و پیش از ادامه اطمینان حاصل کنید که آب قطع شده باشد.

نصب سینک توالت

بخش سوم

در صورت لزوم سینک قبلی را بردارید. مسلماً اگر قرار است سینک را عوض کنید باید سینک قبلی را بردارید. لوله آب و تخلیه را با آچار فرانسه یا انبردست قابل تنظیم از سینک قدیمی باز کنید. ممکن است با این کار مقدار کمی آب بیرون بریزد که طبیعی است و برای کنترل آن از یک حوله یا پارچه آبگیر استفاده کنید.

پیچ بزرگی که سینک را به لوله تخلیه متصل کرده را باز کنید. معمولاً این پیچ روی دیوار یا کف قرار دارد. از دست یا انبردست قابل تنظیم برای باز کردن آن استفاده کنید.

یک کاردک در اطراف لبه‌های سینک قرار دهید و بکشید تا اگر درزگیری شده شل شده و باز شود

بخش چهارم

سینک جدید را اندازه گیری کنید تا مطمئن شوید که در محل مورد نظر جای می‌گیرد. همه سینک‌های جدید معمولاً یک الگو دارند که در آن طرح کلی استقرار شیر از جمله محل سوراخ‌های شیر و قطع کن مشخص شده است. می‌توانید از این الگو استفاده کنید تا مطمئن شوید سینک در محل مورد نظر بخوبی جای می‌گیرد. اگر این طور نبود در صورت امکان کمی می‌توانید محیط را بازتر کرده یا اگر منزلتان در حال ساخت و ساز است، فضای لازم را برای نصب سینک باز کنید.

اکثر سینک‌های جدید با گیره‌ها و پیچ‌هایی عرضه می‌شوند که برای نگه داشتن سینک در محل استفاده می‌شوند. اگر شیر جدید بخرید ممکن است یکسری قطعات مثل تخلیه برای سینک هم به شما داده شود. در غیر این صورت قبل از شروع کار این قطعات را تهیه کنید. لوله آب شیرها باید متناسب با خود شیرها و شیر فلکه زیر سینک باشد، بنابراین قبل از شروع آن‌ها را تطبیق دهید.

نصب سینک جدید

سینک را در محل نصب قرار داده و آب بندی کنید. یک لایه ضخیم سیلیکون در پایین سینک کشیده و آن را در محل نصب قرار دهید. مواد اضافه را پاک کنید. بسته به طراحی سینک و محل نصب و اتصال آن به لوله‌های آب ممکن است نیاز به درز گرفتن قسمت‌های مختلفی باشد.

برای سینک‌هایی که به صورت توکار نصب می‌شوند، یک لایه سیلیکون زیر آن کشیده، از یک نفر بخواهید سینک را در محلش قرار داده و بعد گیره‌های اتصال سینک را نصب کنید.

اگر قرار است که سینک را روی پیشخوان سنگی یا گرانیتی نصب کنید لازم است که از قبل سوراخ‌ها را با دریل مناسب حفر کرده باشید.

سینک را با گیره محکم کنید. معمولاً همراه سینک‌های جدید گیره‌های متصل کننده ارائه می‌شوند که علاوه بر سیلیکون، برای محکم نگه داشتن سینک استفاده می‌شوند. طراحی این گیره‌ها بسته به نوع سینک و مدل آن فرق می‌کند اما معمولاً مثل اهرمی عمل می‌کنند که سینک را محکم نگه می‌دارد. از دستورالعمل‌هایی که همراه سینک جدید ارائه شده و دستورات سازنده پیروی کنید.

شیر را نصب کنید. معمولاً شیرهای جدید بر خلاف جهت حرکت عقربه‌های ساعت پیچ می‌شوند. اطراف پایه بعضی شیرها یک واشر لاستیکی قرار دارد و راحت پیچ می‌شوند و بعضی دیگر برای این که به سینک یا محل نصب محکم متصل شوند نیاز به استفاده از سیلیکون درزگیر دارند. می‌توانید از زیر سینک هم با پیچ و مهره‌های مخصوصی که برای نصب ارائه شده‌اند، شیر را محکم کنید. بسته به طراحی محیط و وسایل مورد استفاده ممکن است نصب شیر قبل از نصب سینک راحت‌تر باشد. حتماً قبل از نصب با استفاده از الگو، بررسی کنید که فضای لازم برای شیرها با محل سینک منطبق باشد

لوله‌های تخلیه را نصب کنید. لوله تخلیه را از سیمک رد کرده و پیچ آن را از زیر محکم کنید. بعضی سینک‌ها واشری دارند که بین سینک و لوله تخلیه قرار می‌گیرد. اگر این طور نبود از بتونه مخصوص لوله کشی یا سیلیکون برای درزگیری استفاده کنید. در نهایت واشر و پیچ‌های لوله تخلیه را محکم کنید.

بخش سوم

اتمام کار

بررسی کنید که لوله‌های آّب با لوازم جدید منطبق باشند. سه نوع لوله (شیلنگ)  آب وجود دارد: لوله نیم اینچی که بزرگترین مدل است و برای سینک‌هایی که یک دستگیره آّب دارند استفاده می‌شوند. و لوله‌هایی با تراکم یک دوم یا پنج هشتم و سه هشتم که برای شیر فلکه‌ها استفاده می‌شوند و طوری طراحی شده‌اند که از نشت آب جلوگیری کنند.

لوله آب را وصل کنید. خطوط تأمین آب باید در محل با اتصالات مربوطه روی شیرها پیچ شوند. سایز مخصوص اتصالات باید در دستورالعمل‌های همراه شیری که نصب می‌کنید، قرار گرفته باشد.

لازم است که این لوله‌ها متناسب با انتهای شیر و شیرفلکه باشند. همچنین باید به اندازه کافی بلند باشند تا از ایجاد فشار روی اتصالات جلوگیری شود. بهتر است که طول این لوله‌ها بلندتر باشد و خم شدگی یا پیچ خوردگی نداشته باشند. آن‌ها را با دست محکم کرده و بعد با آچار حدوداً به اندازه یک چهارم دایره بپیچید.

بعضی لوله‌ها در دو طرف واشر پلاستیکی دارند و نیازی نیست که خودتان آن‌ها را با نوار تفلون محکم کنید.

دریچه سینک را وصل کنید. این دریچه به شما اجازه باز کردن و بستن سینک را می‌دهد و معمولاً از یک میله ساده فلزی تشکیل شده که یک توپک به آن وصل شده است. دریچه را داخل سینک قرار دهید و بررسی کنید که در راستای اهرم تخلیه قرار گرفته باشد و بر اساس دستورالعمل‌های نصب، آن را نصب کنید.

گاهی اوقات برای نصب نیاز به واشر هست و گاهی خیر. سرپیج را حرکت بدهید تا توپک داخل لوله تخلیه قرار بگیرد. آن را محکم کنید طوریکه زیاد حرکت نکند ولی نه آنقدر محکم که بالا پایین کردنش سخت باشد. پیچ سر دریچه را به اهرم تخلیه وصل کنید و همزمان میله را از داخل توپک بکشید طوریکه این دو به هم برسند و بتوانید آن‌ها را به هم پیچ کنید.

بهترین هود ارزان آشپزخانه (تصاویر مدل جدید)

در سال 1932 ، هنری بران یک فن آشپزخانه با نام موتور فن دار ایجاد کرد که تهویه آشپزخانه آرام و کارآمد را فراهم می کرد. ولی در آن زمان با این پیچیدگی و امکانات هود آشپزخانه وجود نداشت و معمولا هود آشپزخانه بسیار ساده و ابتدایی بودند . در بررسی ابتدایی هود می توان بیان کرد که هود وسیله ای است که هوا را به بیرون منتقل می کند

اتصالات را با سیلیکون آب بندی کنید. دورتادور بالای سینک، هر جایی که سینک با دیوار یا پیشخوان تماس دارد را سیلیکون بکشید و فضاهای خالی را کاملاً پر کنید. قبل از باز کردن آب اجازه دهید این مواد برای 24 ساعت خشک شوند و بعد دوباره اطراف را چک کنید که نشتی وجود نداشته باشد.

آب را باز کرده و چک کنید که جایی نشتی وجود نداشته باشد. به غیر از باز کردن شیر راهی برای تشخیص نشت آب وجود ندارد. اگر کمی از اتصالات پلاستیکی آب چکه می‌کند سعی کنید آن‌ها را محکم کنید. خود سینک هم ممکن است گاهی نشتی داشته باشد که شاید در اثر محکم کردن بیش از حد یا فشار روی واشرها ایجاد شده باشد. در این صورت سعی نکنید با دست آن را محکم کنید بلکه از یک واشر جدید استفاده کنید. بهتر است واشری که زیر لوله تخلیه سینک قرار دارد را هم چک کنید. سعی کنید آن را محکم کرده یا از یک واشر متفاوت یا سیلیکون استفاده کنید.

نکات

هر از گاهی سینک جدید را تست کنید تا نشتی پیدا نکرده باشد. اگر نشتی وجود داشت قسمت‌هایی که حین نصب محکم کرده‌اید را چک کنید که باز نشده باشند.

شیلنگ‌های آب را با نوار تلفون به هم وصل نکنید. از نوار تلفون برای وصل کردن لوله‌های لاستیکی استفاده نکنید.

شیر فلکه‌های آّب را بیش از حد محکم نکنید. ممکن است با این کار دستگیره‌ها آسیب ببینند یا حتی بشکنند.

ممکن است در چند هفته اول نیاز به درزگیری دوباره باشد که طبیعی است.

وسایل مورد نیاز

آچار لوله کشی یا انبر دست قابل تنظیم

حوله

کاردک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − سه =