نحوه طراحی آشپزخانه جزیره ای (همراه با عکس)

نحوه طراحی یک آشپزخانه جزیره ای

جزیره آشپزخانه شما بخش مهمی از آشپزخانه است زیرا اغلب مرکزی ترین مکان و فضای یک آشپزخانه است.

باید دو هدف مهم را از این جزیره برداشت کرد:

یکی از اهداف مهم اشپزخانه جزیره ای زیبایی است که به آشپزخانه می دهد و هدف دیگر یک فضای مرکزی برای وسایل روزمره آشپزخانه شما ایجاد می کند.

jazireh 1

نکته اصلی برای بهینه سازی آشپزخانه جزیره ای شما این است که اطمینان حاصل کنید که طراحی ان بسیار هدفمند باشد. و از وسایل ضروری که خیلی بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد و به اصطلاح وسایل دم دستی می گویند در این جزیره استفاده کنید.

jazireh 2

به حداکثر رساندن فضای ذخیره سازی شما

یک طرف از جزیره خود را که هیچ کشو یا کابینت نداشته باشد انتخاب کنید.  یک سری سوراخ های کوچک را در آن تعبیه کنید. تا بطری های شما بصورت افقی در آن قرار بگیرند تا فضای شما بیشتر شود

یک قفسه عمیق را در زیر جزیره خود نصب کنید بدین صورت فضای بیشتری برای قرار دادن ظروف خود دارید

از آنجایی که ظروف و قابلمه ها مقدار زیادی از فضای آشپزخانه ی شما را اشغال می کنند ، یک کشوی عمیق را برای دسترسی آسان نصب کنید .

در داخل کشو، موارد مشابه را به صورت منظم جمع کنید. تا دسترسی به همه ی ان ها آسان شود به عنوان مثال، میتوانید بزرگترین ظروف را در انتهای کشو قرار دهید یا بر اساس نیاز خود به چند وسیله ترتیب چیدن ان را تغییر دهید.

jazireh 3

مکانی را برای مایکروویو یا ماشین ظرفشویی داخلی در نظر بگیرید

اگر وسایل زیادی دارید که هنوز برای ان ها  مکان مناسبی را در نظر نگرفتید حتما یک فضای مناسب در زیر جزیره برای ان در نظر بگیرید .

فر توکار

فر توکار یکی از این وسایل می تواند باشد که علاوه بر اینکه فضای زیادی را اشغال می کند می تواند به طراحی زیبای اشپزخانه کمک کند. پس میتوانید ان را در جزیره اشپزخانه خود قرار دهید تا هم به زیبایی ان کمک کند و هم فضای زیادی را اشغال نکند.

گاز صفحه ای

همچنین می توانید از گاز صفحه ای مناسب برای قرار دادن روی جزیره بهره ببرید البته برای نصب گاز صفحه ای درون جزیره نیاز دارید که حتما گازکشی مناسبی انجام دهید. به همین ترتیب بهتر است که از یک لوله کش ماهر برای این کار استفاده کنید همچنین شما می توانید بهترین گاز های صفحه ای را از فروشگاه لوکس خریداری نمایید.

jazireh 4

هود آشپزخانه

بعد از خرید گاز نوبت به خرید یک هود آشپزخانه مناسب با کمترین صدا و بیشترین بازدهی میرسد. که زمانی که خانم خانه دار در حال پخت غذا است بوی ان تمام فضای خانه را پر نکند در این صورت میتوانید برروی گاز خود یک هود نصب کنید. در فروشگاه لوکس ما انواع مختلفی از برند ها را با تنوع بی نظیر از طرح ها و رنگ ها دور هم جمع اوری کرده ایم تا علاوه بر مقایسه از جانب شما امکان خرید ان بصورت آنلاین برای شما مهیا باشد .

jazireh 5

برای سهولت و تزئین می توانید از سبد های خرید برای طبقه بندی استفاده کنید

سبد ها ایده خوبی برای ذخیره سبزیجات مانند پیاز و سیب زمینی شما در دمای اتاق یا حتی سفره های شما هستند

به طور مرتب با قرار دادن وسایل در جایی که متعلق به آنها بوده به محض تمام شدن کار با آن ها ، جزایر آشپزخانه خود را به طور منظم کنید. اگر جزیره آشپزخانه شما دارای مکانی برای صرف غذا یا صبحانه است ، بعد از اتمام وعده غذایی ، تمام ظروف را پاک کنید.

کتابهای آشپزی را میتوانید درون یک طبقه  از جزیره قرار دهید

جمع کردن کتاب ها به صورت عمودی می تواند باعث صرفه جویی در فضای شود. اگر کتابهای آشپزی زیادی دارید که میخواهید آن ها را در معرض نمایش قرار دهید ، یک واحد قفسه بندی را در زیر جزیره خود بسازید که در آن بتوانید کتابهای آشپزی را جمع کنید.

jazireh 6

لیستی از لوازمی که میتوانید در یک جزیره آشپزخانه داشته باشید:

سینک ظرف شویی

شیرالات

هود آشپزخانه

گاز صفحه ای

فر توکار و …

بعد نصب این موارد برای اینکه جزیره آشپزخانه شما شلوغ به نظر نرسد میتوانید از درب کابینتی برای قرار گرفتن روی آن ها استفاده کنید تا در زمانی که مثلا به ماشین ظرفشویی ندارید در را روی ان بسته و زیبایی بیشتری به فضای اشپزخانه خود دهید.

چند رنگ از آشپزخانه خود انتخاب کنید و مواردی را که در آن قرار دارد مطابقت دهید. اگر آشپزخانه شما یک طرح رنگی ساده ، مانند سفید و آبی دارد ، وسایل را سفید و آبی انتخاب کنید اگر فضای زیادی ندارید ، یک رنگ لطیف و بدون کنتراست زیاد انتخاب کنید، این باعث می شود که خیلی محیط آشپزخانه شلوغ به نظر نرسد .

برای خرید تمام محصولات و کالا های مورد نیاز برای داشتن یک جزیره آشپزخانه می توانید به وبسایت فروشگاه لوکس مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 16 =